Başkanın Yazısı

Değerli Meslektaşlarım;

Derneğimiz, Kabin Memuru olarak görev yapan meslektaşlarımızın buluşma noktası olan bir öncü sivil toplum kuruluşu olarak 10 Mayıs 1965 tarihinde kurulmuştur.

Bugün itibari ile tüm havayolları şirketlerinde çalışan kabin memurlarından oluşan üye sayısı ile Türkiye’deki ilk 100 derneğin arasındadır. TASSA, sektörde kabin memurlarını temsil eden tek kuruluştur.

Yönetim kurulu olarak, siz değerli meslektaşlarımız ve camiamız için katkı sağlayacak , anlamlı ve değerli projeler üretiyoruz. Sizlerin birer temsilcisi olarak her alanda var olmayı sizlerin sözünü güçlü kılmayı hedefliyoruz.

Üyelerimizin kendi gerçeklerini ne şekilde geliştirebileceklerini keşfettikleri bir merkez olmayı hedefliyoruz.

Sosyal sorumluluk projeleri organize ediyor, gerek üyelerimizin gerek camiamızın gerekse içinde yaşadığımız evrene anlamlı katkılar sağlamak istiyoruz.

TASSA olarak Türk Sivil Havacılığı’nın gelişimine katkıda bulunmanın öneminin farkındayız. Bu alanda gerek mesleki gerekse kişisel gelişim yolculuklarında özellikle ‘’Kabin Memurları’’nın kanaat önderliğini üstleniyoruz.

Ortak akıl, temel metodolojimiz. Hiç bir akıl diğerinden üstün değildir. En iyisine birlikte ulaşılacaksa birlikte yol almak gerektiğini düşünüyoruz. Her bir kararımızı ve çalışmalarımızı kurumsal değerlerimizi referans olarak yürütüyoruz.

Bugüne kadar yaptığımız sosyal sorumluluk projelerinde yönetim kurulumuza destek olan ‘’İyiliğe Uçanlar ‘’ platformuna ‘’Brothers Kulübüne’’ ve bireysel olarak çalışmalarımızın içinde yer alan tüm arkadaşlarımıza yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum.

Geleceğe dair olumlu fark yaratmaya hazırladığımız projelerimiz sizlerin de değerli katılımlarıyla güçlenecek ve çoğalacaktır.

Yeni oluşturduğumuz organizasyon şemamızdaki departmanlarda görev alacak arkadaşlarımızla çok daha geniş kapsamlı çalışmalar yapacağız.

Yapılan tüm bu çalışmaları sizlere duyurmak ve daha iyi iletişim kurabilmek için web sayfamızı yeniliyoruz. Tassa mobil uygulaması ile her yapılan çalışmadan eğitimle size özel anlaşmalardan anında haber almanızı sağlayacağız. Kuracağımız sosyal medya ekibimizle instagram, face book , twitter hesaplarımızı ve youtube kanalımızı en iyi şekilde aktif olarak  kullanacağız.

www.tassa.org.tr

https://instagram.com/tassaorgtr

https://www.facebook.com/tassaorgtr

https://twitter.com/tassaorgtr

https://www.youtube.com/TASSAEXTRA

Yakında hazırlanacak TASSA el kitabı ile sizlere tüm bu konularda ayrıntılı bilgi vereceğiz. Sosyal kulüplerden yapılan anlaşmalara, kongrelerden çıkan sonuç raporlarından Kabin Memurları Lisans Kaybı sigortası çalışmasına kadar her konuda da detaylı bilgi verilecektir.

Daha iyi bir geleceğe yürüdüğümüz bu yolda;

BİZİM PAYIMIZ…

Tek tek değerli bireylerden oluşmakta, beraber derneğimizin hepimizden büyük olması için çalışıyoruz. Sizinle birlikte yol alıyor almaktan onur duymaktayız. Yaptığımız tüm çalışmaları güven, doğruluk, sürekli gelişim, açıklık ve saygı ilkeleri ışığında hazırlanan organizasyonlara dönüştürmek için çalışmaktan yorulmayacak ve vazgeçmeyeceğiz.

 

SİZİN PAYINIZ

 Size düşen, sadece bizimle olmak. Bize üye olmanız demek, sosyal sorumluluk projelerinden spora, sanata ve eğitime dair her alanda varlık göstermeniz demek. Ayda 20 TL ile onlarca etkinliğin mimarı, yüzlerce faydanın ev sahibi olmanız demek.

Aynı anda dünyanın dört bir yanında olabilecek kaç meslek grubu var?

Ne kadar çoksak o kadar 24 saatimiz var demektir. Bu da bizi dünyanın dört bir yanına taşır. Bu yüzden varlığınız ve bize eşlik etmeniz tüm dünya için bir armağandır.

                                                                        Tüm içtenliğim ve saygılarımla